de de de


Novinky:
Home » Zábava » Vytvoř svou únikovku: bav se a vydělávej
Vytvoř svou únikovku: bav se a vydělávej

Vytvoř svou únikovku: bav se a vydělávej

Baví tě (únikové) hry? Vyprávění příběhů? Motat druhým hlavy šiframi a hádankami? Nebo prostě jen hledáš zajímavý způsob, jak vydělávat peníze a ještě se u toho bavit?

Tvorba únikových her je mimořádně zajímavá možnost. Bavíme se o venkovních únikovkách bez rekvizit, takže jde v podstatě o to vytvořit poutavý příběh s venkovní trasou a vymyslet do něj zajímavé úkoly. S firmou Hunter Games může svou hru vytvořit každý, mají jednoduchý editor pro tvorbu únikových her, se kterým je to hračka.

Tvořit hry ale není úplně pro každého. Pojďme zjistit, jestli se to hodí právě pro tebe.

Tvorba únikovek tě bude bavit pokud…

  • Máš smysl pro dobrodružství

Nemusíš být přímo milovník únikových her, ale vztah k příběhům a dobrodružství potřebuješ. Musíš mít nápad a fantazii ho rozvinout.

  • Umíš formulovat myšlenky

Svůj příběh musíš vyprávět tak, aby byl srozumitelný a poutavý. Úkoly zase musí být pochopitelné. Klidně záludné a náročné, hráči tě ale musí chápat.

  • Chceš tvořit pro druhé

Ten pocit, když lidé hrají a milují tvou hru, baví se u ní a chválí ji, tak ten opravdu stojí za to. Díky recenzím si budeš moct užívat zpětnou vazbu a veřejnou chválu.

  • Baví tě počítat kačky

Za každý tým, který tvou hru odehraje, získáš pěknou provizi. Práci uděláš jen na začátku a pak si budeš užívat počítání vydělaných peněz. Každý měsíc. Bez další práce.

To zní dost dobře, co?

Další předpoklady nejlepších tvůrců únikovek

Žijeme v době internetu a co člověk neví, to s trochou snahy zjistí. Takže tyhle body ber jen jako bonusové. Pokud na tebe sedí, máš předpoklad stát se opravdu úspěšným tvůrcem únikovek. Ale když budeš chtít, dokážeš si poradit i bez nich.

  • Máš různé koníčky a znalosti

Čím víc toho víš, tím víc zajímavých věcí do svých příběhů máš. Různé zajímavosti jsou výbornou součástí poutavých her, takže se neboj hry obohatit o své jedinečné znalosti a dovednosti.

  • Baví tě historie

Ne každá hra je historickým příběhem, ale takové hry jsou vždy oblíbené a skvěle se hodí k prohlížení památek. A hned je jednodušší vymyslet zápletku.

  • Znáš skvělá místa

O tom venkovní únikovky jsou. O krásných místech. Je to moderní forma turistiky a procházkování. Takže čím víc fantastických míst v záloze máš, tím líp.

  • Baví tě šifry

Budeš potřebovat pěknou zásobu hádanek, úkolů, šifer, hlavolamů. Musí být splnitelné i zábavné, ideálně i originální. Vymyslet je patří mezi největší výzvy při tvorbě únikovek.

  • Umíš psát 

Příběhy jsou psané. Takže čím líp umíš psát, tím máš větší šanci vytvořit parádní únikovku, kterou budou hráči milovat a mluvit o ní na každém kroku.

  • Znáš únikovky

Určitě musíš vědět, co tvoříš. Pokud jsi fanda únikových her, paráda. Pokud ne, některou venkovní únikovou hru v Praze nebo v ostatních městech si vyzkoušej, ať víš, jak to má vypadat. (Bavíme se o venkovních únikovkách, klasické únikovky jsou trochu jiné, tak vyzkoušej i ty venkovní.)

KIzoINP

Co tě čeká při tvorbě únikové hry?

Hunter Games má pro své tvůrce únikovek parádní editor, ve kterém se hry tvoří, hezky v pohodlí tvého domova. Editor je intuitivní a snadný na pochopení.

Připravíš v něm trasu, příběh a úkoly. Můžeš to celé oživit i různými obrázky a zvuky. Pro úkoly máš řadu možností, můžeš tvořit úkoly na čas, úkoly tipu „najdi“ „vyfoť“ a „seřaď“ a další. Editor ti zkrátka pomůže a bude ti i inspirací pro tvorbu tvé epické hry.

Až bude hotová, hru otestuje tým Hunter Games. Dostaneš případné připomínky a návrhy na vylepšení, aby tvá hra byla co nejlepší a dobře se prodávala. A jakmile bude hra připravená, jde do prodeje a začíná vydělávat kačky.

Kolik si tvorbou únikovek vyděláš?

Záleží, jak bude hra dobrá. Hráči si poví, jaká hra se jim líbí, píší recenze. Takže hry, které stojí za to, vydělávají mnohem víc peněz a těžko dávat nějaké soudy předem.

Průměrná hra ale autorům obvykle vydělá cca 4 000 Kč každý měsíc. Že to není tolik? A co kdybys těch her napsal deset? 40 000 za měsíc. 480 000 za rok. To už je jiná, že? Tohle ti nemůžeme slibovat, je to rozhodně vysoká meta pro nejlepší tvůrce. Ale co kdyby se to povedlo právě tobě?

Proč to nezkusit, když je to vlastně celé zábava? Jen do toho, ukaž, co dovedeš…

Na stránkách Hunter Games najdeš o tvorbě únikovek vše. Mrkni se, zaregistruj se a jednoduše si to hned vyzkoušej.

Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*