de de de


Novinky:

Kvalitní vazník je základem stabilní střechy

Vazníky jsou základním konstrukčním prvkem každé dřevěné střechy. Zvolte proto vazníky, v co možná nejvyšší kvalitě, aby byla zaručena dlouhá životnost střechy.

Kvalitní vazník je základem pevné a stabilní střechy

Když přijde na řadu rekonstrukce střechy, je to pokaždé velká událost. Jedná se o stavební úkon, který je nejenom časově, ale také finančně náročný. Proto chtějí lidé vyřešit tento rekonstrukční úkon, co možná nejkvalitněji. Pokud se i vy zajímáte o vazníky, dřevěné vazníky a o další konstrukční prvky střechy, jistě jste přišli na to, jak jsou tyto základní konstrukční prvky důležité. Jejich správný návrh hraje roli nejenom v ohledu pevnosti a stability střechy, ale také v ohledu toho, jak dlouhou životnost bude mít nová střecha, stejně jako to, kolik celý stavební úkon bude stát peněz.

vazniky

Příhradová konstrukce hraje v oblasti střech prim

Existuje několik typů konstrukcí, přičemž pro střechy se nejvíce osvědčila takzvaná příhradová konstrukce. Ta je tvořena pruty, tedy prvky, jejichž délka je několikrát větší ostatní rozměry. Tyto pruty, které jsou v oblasti střech nazývané jako střešní vazníky, jsou pak spojeny pomocí styčníků, ve světě střech jde o takzvané styčníkové plechy.

Velkou roli při návrhu vazníků má samotný tvar střechy. Ten je třeba zvolit ještě předtím, než započne celá rekonstrukce. Každý vazník má totiž o něco jiné parametry, přičemž platí, že střechy tvoří několik nosných vazníků, tedy prvků, které nesou celou váhu střechy, a několik podpůrných vazníků, které mají za úkol zvýšit tuhost celé konstrukce, tedy krovu.

Dlouholeté zkušenosti jsou zárukou spokojenosti

Tak jako v jiných oborech, i zde je třeba myslet na to, že čím hlubší jsou znalosti a zkušenosti, tím kvalitnější střechu je možné vytvořit. Firmy si své know-how pečlivě chrání, aby měly větší konkurenceschopnost. Právě proto neváhejte využít služby zkušené firmy, která se může chlubit více než 20 letými zkušenostmi v oblasti výroby vazníků, případně také dalších důležitých prvků střech.

Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*