de de de


Novinky:
Home » Bydlení » Moderní spotřebiče můžete ovládat také přes mobil

Moderní spotřebiče můžete ovládat také přes mobil

Technologie jdou v současné době neustále kupředu, o tom není žádných pochyb. A týká se to také ovládání domácích spotřebičů. Vzhledem k tomu, že nedílnou součástí našich životů jsou mobilní telefony, lze je využít právě k ovládání takové techniky.

Spojení mobilu a spotřebiče

Možná si pokládáte otázku, jak je možné ovládat spotřebič za pomoci mobilního telefonu? Jde to velice jednoduše. Hlavní roli zde hrají dvě věci. V první řadě musí takový způsob ovládání umožňovat zvolený spotřebič. Ten bývá často označován zkratkou Smart a podobně. Není to tak, že byste namířili mobil na jakoukoliv pračku a ona dle vašich povelů začala prát. To rozhodně ne.

K takovému spojení mobilního telefonu a vybraného spotřebiče dochází dvěma odlišnými způsoby. Buď je to za přispění technologie NFC nebo Wi-Fi. V obou případech jde o bezdrátové technologie, takže mnohdy nemusíte být ani nablízku konkrétního spotřebiče.

washing machine

Jaké jsou chytré spotřebiče?

A nyní už pojďme přejít k reálné představě o tom, jaké domácí spotřebiče můžete ovládat skrze mobilní telefon. Možností je v tomto směru více než dost. Typickým příkladem jsou pračky, sušičky, myčky nádobí, vysavače, lednice nebo trouby pro přípravu pokrmů. S pomocí chytrého telefonu a vhodného kávovaru si můžete dokonce připravit i svou oblíbenou a lahodnou kávu. Velice často jsou přes mobil ovládány také nejrůznější audiovizuální systémy.

K samotnému ovládání je pochopitelně zapotřebí speciální aplikace nabízející patřičné volby. Ta pochází od samotného výrobce. Dnes je naprostým standardem, že bývá podpora mobilního operačního systému iOS a Android. Stačí jen pár kliknutí a můžete se pustit do praní. Na displeji zároveň uvidíte, kolik minut ještě zbývá, popřípadě budete o dokončením procesu informováni. Tak neváhejte a podlehněte kouzlu moderních technologií.

Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*