de de de


Novinky:

Pojištění majetku – jistota v případě nepředvídatelných událostí

Jaká je pravděpodobnost, že se u vás doma nic nepřihodí? V případě, že nemáte pojištění tak velká. A pamatujte, že neštěstí nechodí nikdy samo, proto si svůj majetek řádně a hlavně včas pojistěte. Vyhnete se problémům a velkým výdajům při nečekaných událostech nebo domácích haváriích. Jaké majetkové pojištění zvolit a na co si dát při výběru pojistného produktu pozor?

Pojištění nemovitosti nebo domácnosti?

Nejčastějšími druhy majetkového pojištění je pojištění nemovitosti nebo domácnosti. Obě se sice týkají nemovitosti, ale kryjí jiné škody. Pojištění nemovitosti kryje škody na stavbě a budově, pevných součástech spojených se zdmi, ale někdy je součástí i kuchyňská linka nebo vestavěné skříně.

lookcool.cz ergo cz

Naopak v rámci pojištění domácnosti se pojišťujete proti škodám na vnitřním vybavení včetně spotřebičů a elektroniky. Do vnitřního vybavení se počítají také osobní věci, sportovní vybavení nebo cennosti.

Bez rizika podpojištění

Kromě správného výběru pojistného produktu je nutné mít oceněný veškerý majetek a sjednanou dostatečně vysokou pojistnou částku pro případné plnění. V případě podpojištění totiž hrozí riziko krácení plnění. Tomu se lze vyhnout pojištěním majetku online, kdy se pojistná částka sjednává paušálně na základě m² obytné plochy a lze tímto způsobem pojistit i dům se dvěma byty, byt v osobním vlastnictví, rekreační objekt nebo nemovitost ve stavbě.

lookcool.cz ergo cz

Včetně pojištění odpovědnosti

Sjednání online pojistky je snadné, v rámci komplexního pojištění je dokonce pojištění občanské odpovědnosti zdarma. Toto pojištění se hodí v případech, kdy spadne z vašeho domu taška na kolemjdoucí a dojde ke zranění, ale stejně tak když vaše dítko rozbije vystavenou televizi v obchodě. Pojištění má dokonce celosvětovou platnost, což se vám i celé vaší rodině může hodit při cestách na dovolenou. Vztahuje se totiž na úplně všechny členy rodiny, připojistit můžete i odpovědnost za činy svého psího mazlíčka.

Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*