de de de


Novinky:

Modrá velryba a její nebezpečí

Modrá velryba, to jsou dvě slova, která jsou v dnešní době velice často skloňována a omílána. Téma číslo jedna, s nímž se pojí především značné nebezpečí pro vaše děti. Jestliže nemáte dostatečné povědomí o hře „Modrá velryba“, možná se vám hodí několik následujících informací. O co vlastně jde? Co sebou hra přináší a jaké jsou její důsledky?

Modrá velryba obecně

Hra Modrá velryba se s největší pravděpodobností zrodila v Rusku, kde mimo jiné napáchala prozatím nejvíce škody na lidských životech. Jejím strůjcem je Filip Budějkin. Ten mimo jiné čelí již mnoha trestním oznámením. A důvod? Řada dětí spáchala sebevraždu právě v souvislosti s hraním této tajemné hry.

Její princip je totiž velice prostý. Hlavním úkolem je splnění padesáti neobvyklých a mnohdy i dosti drastických úkolů, z nichž ten poslední je jasně vypovídající. Musíte skočit z budovy a vzít si život.

Modrá velryba na sociálních sítích

Právě sociální sítě se staly nositelem této nebezpečné hry. Vše se spustilo na ruských serverech a rychle přesunulo do prostředí Facebooku. A jak si jistě každý dokáže představit, to je jedna z nejmasivnějších a nejúčinnějších cest, jak dostat Modrou velrybu mezi co nejvíce dětí.

Ty jsou hlavním cílem. Jejich možná někdy až přílišná dětská naivita a strach jsou velice snadným terčem. A o celkové manipulovatelnosti ani nemluvě.

Jak probíhá Modrá velryba?

Na počátku všeho se přihlásíte do hry a stanete se potenciálním hráčem. V takovém okamžiku se vás ujme tzv. kurátor, který je v tom nejhorším případě strůjcem vaší zkázy. V průběhu hry vám přiděluje jednotlivé úkoly, jež musíte plnit. A pokud náhodou nesouhlasíte?

Pak přichází na řadu vydírání. Během konverzací je kurátor schopen vytáhnout z dětí citlivé informace, včetně těch o rodině. Ty následně využívá jako donucovací nástroj při plnění jednotlivých úkolů.

Modrá velryba a její úkoly

Abyste měli představu o tom, jak je hra Modrá velryba zákeřná, přinášíme vám i několik úkolů, které je třeba splnit. Už ten první by měl být do jisté míry impulsem, že nejde o nic normálního. Natož, když se začtete do těch následujících.

  • Vyřezat si „F57“ na ruku, poté vyfotit a poslat kurátorovi.
  • Jestli jste připraveni „stát se velrybou“, vyřezejte „ANO“ na noze. Pokud ne, pořezejte se několikrát.
  • Probudit se ve 4:20 a jít na střechu (co nejvyšší).
  • Mnohokrát se bodat jehlou do ruky.
  • Kurátor vám řekne datum vaší smrti, které přijmete.
  • Každý den vstávat ve 4:20, sledovat hororová videa, poslouchat hudbu, kterou vám zašlou, každý den se jednou říznout kdekoliv na těle a mluvit s „velrybou“.
  • Skočit z budovy a vzít si život.

Je Modrá velryba opravdu skutečností?

I když bylo hře Modrá velryba přiřknuto již více, jak 130 sebevražd dětí především v Rusku, dnes však i na Slovensku, stále se objevuje spousta odlišných názorů na celou věc. Jedni mají Modrou velrybu za hrozbu pro všechny děti, jiní tvrdí, že jde o velice promyšlený marketingový tah. Kde je tedy pravda a je hra Modrá velryba opravdu tím, za co je vydávána na internetu a v současnosti také téměř ve všech sdělovacích prostředcích?

V každém případě jde o HOAX neboli poplašnou zprávu nezakládající se na pravdě, která se šíří internetem, jako lavina, jíž do značné míry přiživuje právě mediální svět. Dle odborníků jde opravdu o marketingový tah.

Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor: paggiest0049).

Modrá velryba a její nebezpečí
5 (100%) 1 vote
Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*