de de de


Novinky:
Home » Ostatní » Plastové polotovary a výlisky

Plastové polotovary a výlisky

S plasty se setkáváme na každém kroku. Není ale novinkou, že se jedná o materiál, který se dá recyklovat a tím se nabízí možnost dát plastu novou šanci.

Plastové výlisky mají další uplatnění

Výhodou malých firem je ta, že mohou ke každé zakázce přistupovat jednotlivě a pracovat na jejich realizaci podle potřeb a především přání klientů. Díky tomu lisování a vstřikování plastů má skutečně budoucnost, jelikož se dají nahradit přesné díly z plastu, které se již nevyrábí nebo nejsou vůbec k sehnání. To ovšem není jediný způsob, jak se dá plastový díl využít.

Plastové polotovary a výlisky

Ne každý si dokáže představit, co je hlavní náplní takové firmy, i když se jednoduše jedná o služby, které jsou úzce spojeny s výrobou různých výlisků.

thumb Forma

Co lisovna plastů nabízí?

  • Všechno začíná u správného projektu, který se musí v první řadě navrhnout. Zákazník přichází s nějakým požadavkem a je zcela jasné, že pokud se bude jednat o nějaký náhradní díl, tak hodně bude záležet na přesnosti rozměrů.
  • Díky moderní technologii se dá zpracovat projekt na milimetr přesně, což je velká výhoda, poté je povedená i technologie vstřikování.
  • Když je modelace hotová, tak se může přistoupit ke zhotovení 3D modelu.
  • Zapotřebí je kvalitní 3D tiskárna, která vytiskne požadované plastové výrobky. Je až neuvěřitelné, co se všechno dá v dnešní době vyrobit.
  • Přirozeně jde pracovat s různými postupy a formy jsou tudíž jak ve 2D, tak 3D, což uspokojí požadavky všech klientů.
  • Obráběcí stroje se postarají o finální úpravu a nezbývá již nic jiného, než hotový výlisek zkontrolovat a samozřejmě vyzkoušet jeho funkčnost.

Ještě něco navíc

Někdy se jedná o výrobek, který je třeba ještě opatřit vhodným potiskem. A ani zde odborníci ve zpracování plastů nezklamou a díky sítotisku nebo tampoprintu se během chvíle vyhotoví odpovídající požadavek. Tato malosérie má budoucnost a především naději tam, kde se již originální díly nedají sehnat, ale rovněž má obrovské uplatnění na modelech nebo v protetice, kde se vyrábí protetické pomůcky, které pomáhají lidem po úrazu či s jiným handicapem. Možností je daleko více.

Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*