de de de


Novinky:

Rychlá výstavba díky modulární stavbě

Takzvané obytné kontejnery nacházejí stále více možností uplatnění nejen jako možnost nouzového ubytování na stavbách, ale i alternativního bydlení.

Modulární stavby

Jednou z velkých výhod obytných kontejnerů je jejich rychlá výstavba. Ve velice krátkém čase je možné vyřešit například problém s rychlou potřebou kanceláře, skladu nebo vrátnice.

  • Takzvané modulární stavby lze umístit prakticky všude.
  • A to buď jako samostatně stojící jednotku anebo kombinací vytvořit i několikapatrovou sestavu.

Výroba kontejnerů přináší velké výhody i pro menší obce s nízkým rozpočtem. Modulární stavby tohoto typu jsou totiž finančně nenáročné a lze s nimi vyřešit celou řadu problémů. Jedním z nich může být i budova mateřské školky nebo školní jídelny. Modulární stavby (sanitární kontejnery) mohou pomoci vytvořit vhodné sociální zázemí u plováren, koupališť, sportovních hřišť a dalších prostor, které jsou využívány jen sezónně nebo nárazově.

  • Díky konstrukčnímu řešení vnitřního prostoru je možné umístit v kontejneru kromě sociálního zařízení také dočasnou (i trvale využívanou) kuchyň.

fdabcbdafcd

Levné a praktické bydlení

Jednou z možností využití modulárních staveb je výstavba obytných prostor. Obytné kontejnery nacházejí své uplatnění zejména na stavbách, kde jejich pohodlí využívají dělníci.

  • Je to velice výhodné.
  • Není zapotřebí hledat ubytování v nejbližším městě, a tudíž se nezvyšují pro pracovníky náklady na pobyt mimo svůj domov.

Výhody obytných kontejnerů už dávno objevili i vyznavači alternativního způsobu bydlení. Jedním z důvodů této oblíbenosti je především rychlá a levná výstavba. Proto v mnoha zemích západní Evropy už je naprosto běžná výroba kontejnerů pro potřeby stálého bydlení.

  • Tyto modulární stavby mohou pomoci vyřešit například problém i po nějaké přírodní katastrofě, kdy se nedostává ubytovacích jednotek.
    • A to i v zimním období.
    • Izolační vlastnosti obytných kontejnerů jsou totiž velice kvalitní.
Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*