de de de


Novinky:
Home » Sport » Poznejte parkour a učte se od nejlepších
Poznejte parkour a učte se od nejlepších
parkour

Poznejte parkour a učte se od nejlepších

S pojmem parkour se v dnešní době setkal pravděpodobně každý. Jeho popularita díky některým jedincům roste raketovým tempem a zajímá se o něj stále více lidí, především dětí a mladistvých. Jestliže o této činnosti nemáte hlubší povědomí, tento článek vám odpoví na řadu otázek.

Pod výrazem parkour si představte umění pohybu, s pomocí něhož se budete přesouvat z jednoho bodu do druhého. Libovolnou cestou, během níž budete jednotlivé překážky a nástrahy překonávat díky trikům, salt a nejrůznějším pohybovým prvkům. Parkour je francouzským druhem pohybu, který je použitelný ve městě, prostě kdekoliv. Spojení fyzické kondice, akrobacie, ladnosti, mrštnost a podobných věcí.

Hodně populární triky

Pokud vidíte nějakého člověka dělat parkour, postřehnete řadu triků, jimiž překonává překážky před sebou. Zahlédnout můžete například PK roll neboli Parakotoul, což je kotoul přes rameno. Ničím neobvyklým není ani Monkey Vault. Jde o přeskok s odrazem oběma rukama.

69126422 2955132164528082 797130498320105472 o

Zajímavý je Dash Vault hodně používaný u zídek a zábradlí. Přeskok, u něhož se nejprve odráží nohy a ruce až po dokončení přeskoku. Hodně efektivní je také Backflip neboli salto pozadu. Ve výčtu oblíbených triků by šlo pochopitelně pokračovat – Palmflip, Sideflip, Wall Spin, Corkscrew, Cartwheel Arabien, Swing Gainer, A-twist a další.

Vyzkoušejte parkour v Kladně

Parkour Kladno, to by mohl být cíl všech nadšenců žijících v tomto městě. Právě zde se pod vedením odborníků ze skupiny ZOHIR budete oddávat nauce jednotlivých triků. Spojení osobního rozvoje s tělovýchovou bude nadšením nejenom pro děti, ale i jejich rodiče. Kroužky pro děti jsou zde realizovány pod vedením zkušených trenérů, díky čemuž je kladen maximální důraz na bezpečnost.

parkour

Zavítejte na parkour do Plzně

Podobná možnost nauky parkouru se nabízí také dětem z Plzně. Parkour Plzeň je jedním z dalších úspěšných kurzů. Workshop, kde se mladiství naučí těm správným základům a následně se budou schopni pohybovat přes překážky s maximální ladností a hlavně správně.

V Plzni je mimochodem řada míst, kde lze parkour trénovat. Nemusíte se spoléhat pouze na přírodní překážky ve městě, kde může hrozit poranění kolemjdoucích. V Plzni je například jedno z největších parkourových hřišť v České republice, jímž je Flux Park Krašovská. Pokud by vám to bylo málo, je zde ještě Jump Park, Park Chvojkovy lomy, Workout hřiště s trampolínou Habrmonnova, Street workout hřiště Lobzy a Sportovní areál Škodaland Plzeň.

Tak neváhejte a podlehněte nové vášni, která bude přínosem pro vaše tělo i mysl. A jestliže doma máte děti, nenechte je vysedávat neustále u počítače a přihlaste je na některý z parkour kurzů v Kladně či Plzni, kde se jich ujme profesionální skupina ZOHIR. Parkour, to není jenom ledabylý pobyt, to je vášeň a umění.

Rate this post
Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Plotové dílce a hliníkové ploty vyřezávané laserem
Bytové dekorace, které se hodí i do vašeho bytu