de de de


Novinky:
Home » Zábava » Nejoblíbenější puzzle pro dospělé: Tohle jsou favoriti
Nejoblíbenější puzzle pro dospělé: Tohle jsou favoriti

Nejoblíbenější puzzle pro dospělé: Tohle jsou favoriti

Puzzle pro dospělé jsou hitem již mnoho let. Baví kreativní ženy i muže „hračičky“. Které dospělácké puzzle bezkonkurečně poráží ostatní?

Pro dospělé by puzzle měly být výzvou

Dalo by se říct, že klasické puzzle pro dospělé začínají někde na 1000 dílcích. Budou to přesně ty puzzle, které složíme, ale už je nerozebíráme. Dílky slepíme a puzzle si vystavíme. Jenomže není tisíc díků málo?

Pravdou je, že v segmentu puzzle 1000 najdeme snad největší sortiment. Krásné motivy nabízí celá řada značek: Bluebird, Educa, Ravensburger, Castorland, Clementoni a mnoho dalších. Mezi nejoblíbenější patří různé scenérie – skutečná i smyšlená města či místa, flóra, fauna i mapy. Zájem je též o slavná umělecká díla v podobě puzzle. Jelikož však pro mnoho vášnivých milovníků puzzle je tato zábava především o výzvě a překonávání sebe samých, neměli bychom se zdráhat třeba jako dárek vybírat puzzle větší, puzzle 1000, 2000 či 3000 kousky, dokonce puzzle 5000. Právě ty se stávají v poslední době velice oblíbenými.

Velké puzzle s kompletní výbavou

Zkušenému puzzle harcovníkovi rozhodně stačí věnovat některé ze zdařilých puzzle. Neprohloupíte například značkou Ravensburger, která je naprostou špičkou. Věděli jste, že každý dílek je naprosto odlišný nejen obrázkem, ale i svým tvarem? Navrhují i razí se ručně. Firma si zakládá na nadstandardní kvalitě materiálu a papír puzzle je v tzv. lněném provedení, což snižuje negativní odlesky. Dnes je to jednoznačně nejprodávanější a i nejznámější značka puzzle na světě. Úspěch sklízí zejména v kategorii puzzle pro dospělé.

Pokud chcete obdarovat začátečníka, nebojte se většího díla. Pouze mu k dárku přihoďte dalších pár drobností. U puzzle 1000+ se rozhodně hodí podložka na skládání. Je logické, že obrázek nelze složit najednou. Podložka umožní skládanku nedokončenou srolovat a později se k ní vrátit. Hodí se též třídiče na dílky a speciální lepidlo na finální slepení puzzle. Takto se obdarovaný může do skládání puzzle pustit vlastně okamžitě, jakmile si váš dárek rozbalí.

TIP: Horkým hitem a též luxusním dárkem bývají maxi puzzle 2D. Oblíbené jsou třeba puzzle 18 000 dílků s názvem Lasen: Západ slunce od Ravensburger. Výzvou pak mohou být puzzle 48 000 dílků značky Grafika s názvem Travel around the World.

Vydejte se za hranice plochy

Nejen velikost, tedy počet dílků, dělá puzzle více či méně atraktivními. Hitem jsou 3D puzzle i 4D puzzle. Výběr v nich je dnes velice bohatý, přičemž počet dílků může být jak malý, tak velký. Ravensburger třeba vyrábí funkční 3D puzzle, které mohou sloužit jako stojany na pera, šperkovnice i stojany na šperky, praktické úložné boxy i vázy.

Zajímavostí bývají i puzzle experimentující s použitým materiálem. Ať již se jedná o papírové puzzle s pěnovým jádrem, 3D krystal puzzle, 3D kovové puzzle, plastové puzzle, dřevěné puzzle i puzzle s implementovanou LED technologií.

Jaké ještě najdeme zajímavosti mezi prostorovými puzzle?

Za oblíbené se považují puzzleball, které jsou sice často pro menší zájemce o skládání, ale globus o 540 dílcích je hitem i mezi dospělými. I Harry Potter puzzle od Wrebbit s dokonalými architektonickými stavbami bradavické školy rozhodně nejsou jen pro teenagery. Letí též 3D sochy.

Puzzle pro dospělé jako sbírková záležitost

U dospělých se stávají puzzle obvykle sběratelskou mánií. Ženy sbírají puzzle se slavnými malířskými díly či 3D architektonické stavby. Muži milují lodě, ale i stavby stadionů. Puzzle umí však být především rodinnou zábavou. Často vybíráme jako dárek takové, které baví děti i dospělé současně. Je to jedna z mála věcí, která dnes dokáže všechny dostat ke společnému stolu.

Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Plotové dílce a hliníkové ploty vyřezávané laserem
Bytové dekorace, které se hodí i do vašeho bytu