de de de


Novinky:

Co stojí za pevností naší pleti?

Zatímco pánové kosmetické věci moc neřeší, ženy jsou kosmetikou doslova posedlé. Dbají na to, aby jejich pleť vypadala neustále mladá a krásná, pevná a bez vrásek. Bohužel s postupem let vrásek ubývá, za což může nedostatečná pružnost naší pokožky. Nabízí se proto otázka, co stojí za pružností a pevností naší pleti a proč se najednou pevnost a pružnost začne vytrácet? Odpovědí na opět otázky je jedno slovo, a to kolagen, který je ve vodě nerozpustnou bílkovinou, jež se z naší pleti s přibývajícími léty vytrácí.

Pokud jste dnes při dívání se do zrcadla zjistili, že na vaší pleti přibyla další vráska, pravděpodobně za tím stojí úbytek kolagenu. Ten se začíná z naší pokožky vytrácet v období mezi pětadvacátým a třicátým rokem života. Do té doby máme kolagenu v těle dostatek, posléze je nutné ho dodávat do těla zpátky. Existují nejrůznější elixíry mládí nebo také doplňky stravy v podobě nápojů či tablet.

Ztráta kolagenu se odvíjí i od našeho životního stylu

Je třeba konstatovat, že to, jakým tempem, respektive jak rychle se kolagen z našeho těla vytrácí, se odvíjí i od našeho životního stylu. Nemá na to vliv jen věk, i když samozřejmě ten je hlavním aspektem či faktorem. Obecně platí, že při stárnutí ztrácíme jedno procent kolagenu ze své pleti ročně. Pokud však kouříme, nezdravě se stravujeme, může být ztráta kolagenu daleko rychlejší.

pevnost naší pleti

Pokud se tedy nechcete probouzet se stále větším množstvím vrásek, jež se budou vyskytovat na vašem čele, v okolí úst nebo kolem očí, doplňujte kolagen, a to zvenku i zevnitř.

Kolagen lze doplňovat různými způsoby

Jak již bylo zmíněno, v současné době je možné doplňovat kolagen různými způsoby. Existují nejrůznější elixíry mládí, také doplňky stravy v podobě nápojů či tablet. Kromě vnitřního doplnění kolagenu však můžete doplnit kolagen i zvenku. Na trhu dnes zakoupíte celou řadu krémů nebo šamponů na vlasy, které v sobě obsahují vysoké procento kolagenu. Novinkou je kolagenový koktejl, který obsahuje dostatek účinných látek na podporu zdraví i krásy, který se nachází třeba v koktejlu od RAYS.

Důležité jsou právě účinné složky, správné množství a ideální poměr, který má efektivní vliv na náš organismus a jsou třeba i ve veganské verzi.

zdroj obrázku: pixabay.com

Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*