de de de


Novinky:
Home » Zdraví » Víte, jak se zbavit nepříjemné migrény?
Víte, jak se zbavit nepříjemné migrény?

Víte, jak se zbavit nepříjemné migrény?

Migréna je pojmem, se kterým se bohužel velká spousta z nás setkala osobně. Nepříjemná bolest hlavy, která dokáže dokonale zhatit celý den. Migrénu lze definovat jako pulzující bolest jednostrannou. To znamená, že obvykle se týká levé nebo pravé strany hlavy, nejčastěji kolem spánku a očního okolí. Jestliže migrénou trpíte pravidelně, prozradíme vám, jak se s ní vypořádat.

Předcházejte bolesti hlavy

Na počátku všeho je zapotřebí zmínit to, že migréně lze do jisté míry předejít. Obvykle vše souvisí se změnou životního stylu a dodržováním některých zásad. Tak například dodržujte dostatečný pitný režim. Snažte se více pohybovat a když sedíte delší dobu u počítače, snažte se sedět správně. Všechny tyhle faktory se totiž negativním způsobem promítají do nepříjemné bolesti hlavy.

Jestliže chcete ještě další tipy na to, jak vyzrát na bolest hlavy, pak například omezte pití alkoholu nebo jiných návykových látek. Zároveň se snažte dopřávat si dostatečné množství nerušeného spánku. Častým spouštěčem migrény také bývají problémy spojené s krční páteří.

Co všechno zabírá na migrénu?

Když se přece jenom dostaví nepříjemný pocit bolesti hlavy, tedy migréna, nezbývá než s ní začít bojovat. Využít můžete například volně dostupné léky sloužící ke tlumení bolesti hlavy. Typickým příkladem je Ibalgin, Panadol a další. Vsadit ovšem můžete i na přírodní cestu, kterou tvoří primárně meduňka, heřmánek, ale také levandule. K dispozici je velká spousta čajů.

Jestliže se u vás migréna dlouhodobě projevuje i po dodržení všech výše uvedených zásad a mnohdy neodeznívá ani po užívání léků, je nejvyšší čas vyhledat odbornou pomoc. Navštivte toho správného lékaře a obraťte se na odborné poradenství. Právě tam vám pomohou řešit příčinu tohoto problému a následky v podobě bolesti. Nenechte, aby se migréna stala nedílnou součástí vašeho života.

Rate this post
Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Plotové dílce a hliníkové ploty vyřezávané laserem
Bytové dekorace, které se hodí i do vašeho bytu