de de de


Novinky:
Home » Auto » Historie slavné automobilky Ford
Historie slavné automobilky Ford

Historie slavné automobilky Ford

Ford je jednou z nejznámějších automobilek světa, o tom určitě není žádných pochyb. Automobily této společnosti jezdí po světě už nějakou tu řádku let a dostaly se v podstatě do všech koutů naší planety. Pojďte se s námi zaměřit na historii automobilky a zavzpomínat na důležité momenty v jejím vývoji.

Vše začalo v roce 1903. Zakladatelem byl Henry Ford, který se svým synem pustil do výroby automobilů. Dnes je firma označována jako Ford Motor Company. Často můžete narazit na zkrácený výraz FoMoCo.

Hlavní milníky automobilky

Je pravdou, že Henry Ford se do montáže prvního vozu pustil ještě dříve, než založil tuto slavnou automobilku. Psal se rok 1896 a prvním vozidlo neslo označení Quadricycle. Toto vozidlo mělo velice úsměvný vzhled, protože bylo tvořeno kostrou kočáru a kola byla použita z klasického bicyklu.

Mnohem úspěšnější už byl rok 1908, kdy světlo světa spatřil slavný Ford model T, kterého se do roku 1927 prodalo neuvěřitelných 15 milionů kusů. Poté došlo k velkému rozmachu automobilky, která v pozdějších letech začala chrlit jeden slavný model za druhým. Zmínit se můžete například o Ford Thunderbird, Ford Mustang, Ford GT40, ale také o mnohých užitkovějších vozech, jakými jsou Ford Sierra, Ford Escort, Ford Focus, Ford Galaxy a jiné. Právě ty našly mezi běžnými zákazníky asi největší zastoupení.

Podíl na českém trhu

Automobilka Ford v současné době předkládá modely, z nichž si dokáže vybrat naprosto každý. To znamená od rodin, přes milovníky terénu, až po vyznavače sportovní jízdy. Automobilka má na českém trhu právoplatné zastoupení, což je zpozorovatelné už z historických dat, kdy od roku 2006 do roku 2009 zvýšila podíl z 6,3 % na 10,2 %. I když značku Ford potkaly během existuje nejrůznější problémy, stále se drží mezi významnými výrobci a jednotlivé modely dělají čest svému jméno, potažmo zakladateli.

Rate this post
Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Plotové dílce a hliníkové ploty vyřezávané laserem
Bytové dekorace, které se hodí i do vašeho bytu