de de de


Novinky:

Dřevěné pelety jako hodnotné palivo

Teplo je něčím, bez čeho se v chladných a zimních měsících asi jenom stěží obejdeme. Lidé v poslední době stále častěji tíhnou k topným komoditám, které jsou cenově výhodnější a mají vynikající topný efekt. Jedním z takových produktů jsou i dřevěné pelety. Ty můžete zakoupit v odlišných kvalitách zhotovených z rozdílného dřeva.

Vlastnosti dřevěných pelet

Pokud vlastníte automatické kotle na pelety, pak jistě oplýváte spokojeností. Kdo by také ne. Tento topný materiál se vyznačuje bezkonkurenční reálnou výhřevností. Dřevěné pelety mají minimální obsah vody, malý průměr a jsou skladné. To zapříčiňuje fakt, že jsou prodávány v dobře uzavřených pytlích. Při jejich skladování nevzniká žádný nepořádek a prach, jako třeba ze samotného dřeva, uhlí a podobně.

Dřevěné pelety jsou ekologickým topivem vyráběným z různých dřevin a v odlišné kvalitě. Velice oblíbené jsou smrkové a modřínové pelety. Právě jejich energetická hodnota a poměr mezi cenou a kvalitou vás přesvědčí o tom, že jde o jasnou sázku na jistotu.

drevene pelety

Komfortní topná komodita

Z výše uvedeného popisu jasně vyplývá, že dřevěné komodity jsou nenáročné, snadno se s nimi manipuluje a dokáží zajistit potřebné teplo. V tomto směru je lze srovnávat s daleko dražším topivem. Ne nadarmo jsou označovány jako novodobé topivo budoucnosti.

Proto neváhejte a udělejte si na nadcházející zimu a chladné období dostatečné zásoby dřevěných pelet, které jsou aktuálně nabízeny za výhodných cenových podmínek. Kupte si klidně celou paletu, na níž se nachází asi 55 pytlů pelet balených po 15 kg.

Jestliže se chcete vydat ekologickým směrem z pohledu získání potřebného tepla, máte rádi automatizované procesy a nechcete hlídat přikládání do kotle, pak jsou dřevěné pelety jako palivo naprosto ideální. Přesvědčí vás o tom i mimosezónní ceny, které jsou vždy doslova neodolatelné.

Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*