de de de


Novinky:

Nedostatek denního světla vyřeší světlovody

Proč si do kanceláře či domů instalovat světlovod? Protože vypadá moderně, je dobrý pro zdraví, a ještě ušetří náklady na energie. Světlovody rozhodně nemusíte umisťovat jenom do místností, kde chybí okna. Světlo přinesou kamkoliv.

Světlovod je zařízení, které přivádí denní světlo z fasády či ze střechy do místností, kde je nedostatek světla. Může jít o místnost kompletně bez oken (např. chodba), nebo takovou, kde okna sice máte, ale nevnáší dostatek denního světla. Světlovody jsou lepší řešení než lampy a světla.

Naše tělo potřebuje denní světlo

Vynález žárovky byl sice revoluční a v mnohých ohledech zkvalitnil lidský život, nicméně denní světlo je stále nepostradatelné. Jeho nedostatek způsobuje dokonce řídnutí kostí. Kromě toho zapříčiňuje deprese a zrakové vady. Ne že byste doma neměli svítit – ale pokud to jde, je lepší využívat zdroje přirozeného světla.

vyroba svetel

Světlovod sbírá světlo i při zataženém nebi

Světlovod je vlastně potrubí, které pomocí soustavy zrcadel vede světlo z fasády či ze střechy až na místo určení. Dnes už jsou technologie tak pokročilé, že vám dokáže vytvořit světlo i v případě, kdy je nebe úplně zatažené. Výrobce světlovodů, firma Lightway, vyvinula unikátní kopuli z materiálu Plexiglass či křišťálu. Tato kopule byla vytvořená tak, aby sbírala co nejvíce denního světla, a to za každého počasí. Na druhém konci světlovodu (trubice) je zase difuzér, který dokáže světlo rozptýlit po celé místnosti.

Světlovody v domácnosti? Jednoznačně ano!

A kam se v domácnosti hodí světlovod? Například:

  • do chodby, kde vůbec není okno,
  • na schodiště místo světla, které děti neustále zapomínají zhasínat,
  • do koupelny, protože nalíčit se u denního světla je mnohem snazší,
  • do kuchyně, trávíme zde spoustu času a typicky si svítíme, takže světlovod uspoří peníze,
  • do dětského pokoje, denní světlo totiž zvyšuje schopnost soustředění.

Další možnosti, jak využít střešní světlovody, jsou jenom na vás. Případně si nechte poradit od odborníků a rozzářete svůj domov.

Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*