de de de


Novinky:
Home » Ostatní » Výtah se stal nedílnou součástí mnoha budov

Výtah se stal nedílnou součástí mnoha budov

Výtah se stal nedílnou součástí mnoha budov. Pro jeho bezpečný provoz je nutná nejen kvalitní instalace, ale také pravidelný servis a bezpečnostní prvky.

Bezpečné a moderně vybavené výtahy

Některé objekty si už neumíme představit bez jednoho důležitého prvku, kterým je výtah. Tento prvek je naprosto běžnou součástí nemocnic, poliklinik, škol, firem, hotelů, bytových domů nebo provozoven. Stále více také proniká i do penzionů nebo rodinných domů. Výtahy nám nejen usnadní pohyb do vyšších pater, ale také uspoří mnoho času.

  • Výtahů je několik základních druhů.
  • Patří mezi ně výtah osobní, invalidní, evakuační, nákladní nebo například výtahové plošiny.

Výtah musí být naprosto bezpečný, proto je nutné provádět v pravidelných intervalech servis výtahů a prověřit tak všechny jeho prvky.

VÝTAHY SILESIA

  • Součástí rekonstrukčních prací jsou také výměny nevyhovujících stávajících výtahů.
  • Do malých a nevyhovujících šachet se tak instalují nové výtahy, které disponují větší užitnou plochou i nosností.

Díky novým prvkům je provoz naprosto bezpečný

Všechny typy výtahů musí bezpodmínečně splňovat požadavky, které na ně kladou normy a vyhlášky. Výtahy stále procházejí menšími i náročnějšími technickými změnami. Ty nejnovější se týkají především technických komponentů, kterými jsou zejména řízení výtahu nebo pohon výtahu pomocí frekvenčních měničů bez převodových strojů.

  • Pro pocit maximální bezpečnosti všech uživatelů výtahu jsou využívány bezpečnostní prvky, ke kterým patří kabinové dveře, čidla, fotozávory či hlášení pater.
  • Naprostým standardem jsou madla, bodové osvětlení podhledů nebo ovládací panely.

Při konstrukcích výtahů je v poslední době pamatováno i na zrakově handicapované a na ovladačích jsou nápisy Braillovým písmem. Komfort samotné jízdy zvyšují rozvaděče se špičkovými komponenty, které navíc snižují náklady na provoz a eliminují hlučnost ve strojovně a šachtě. Na veškeré druhy výtahů je zajištěn kompletní servis, který sestává z preventivní údržby, mazání, čištění, kontrol nastavení a seřízení. Servis a opravy výtahů se provádějí především v Ostravě a Olomouci.

Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*