de de de


Novinky:

Dovolená Bulharsko – to jsou dokonalé pláže, skvělá gastronomie i památky. A vše tzv. za hubičku

Generace Husákových dětí vzpomíná na letní dovolené u moře s rodiči s nostalgií. Později Bulharsko vytlačily exotičtější destinace, jako jsou Malorka, Kanárské ostrovy, Egypt, Turecko, ale i tradiční Řecko či Chorvatsko. Bulharsku zůstala neprávem nálepka „horší dovolené“. To už ale dávno neplatí. Naopak. Díky tomu, že jde o cenově velice dostupnou destinaci, si zde dokážete dovolenou užít skutečně naplno.

Bulharsko nabízí skutečně čisté pláže

Kdo si chce užít moře, plavání a nicnedělání, pro toho je Bulharsko ideální destinací. Krásné čisté moře z vás udělá lenocha, kterému se z pláže nikam nechce. Poranění nehrozí ani v moři. Nemusíte si dávat pozor na medúzy ani mořské ježky.

Přehršle památek, které stojí za návštěvu

Nejen Řecko nebo Itálie jsou bohaté na památky. V Plovdivu můžete obdivovat zachovalé římské stavby, Kopřivštica vydá svědectví o bulharském povstání proti Osmanské říši. A to jsou jen dvě z mnoha míst, která máte možnost při své dovolené v Bulharsku navštívit. Určitě si nenechte ujít například tradiční horské bulharské kláštery. Jedním z nejznámějších je Skalní klášter Aladža manastir. Je vytesán do pískovce. Jiný, Rilský klášter, je dokonce chráněnou památkou UNESCO.

Vůně růží

Dovolená Bulharsko – to jsou i růže. Bulharsko je spolu s Tureckem největším producentem růžového oleje. A „bulharská růže“ je navíc světově proslulou odrůdou. Již přes 350 let se v Bulharsku pěstují růže téměř stejným způsobem. Kdo tuto květinu miluje, měl by navštívit tzv. Růžové údolí, což je oblast Kazanlaku, kde se nachází většina růžových plantáží.

Добър вкус

Dobrou chuť. Ano, Bulharsko vás nezklame, ani pokud jde o kulinářské zážitky. Propojuje se v ní evropská a orientální kuchyně a obecně je bulharská kuchyně považována za jednu z nejzdravějších, alespoň pokud jde o Evropu. Vychutnáte si netradiční kořeniny, jako je čubrica, ale i tradiční pálenku rakiji, se kterou se setkáte třeba i v Chorvatsku.

Kam si v Bulharsku vyrazit?

Nejnavštěvovanějšími destinacemi jsou Zlaté Písky, Sluneční Pobřeží a Primorsko. Sem vás zavede i cestovní agentura CPA travel, která se právě na Bulharsko specializuje. Na aktuální nabídku zájezdů do Bulharska se podívejte na jejich stránkách https://www.cpatravel.cz/bulharsko. Najdete zde tradiční nabídku, ale i last minute či first minute nabídku zájezdů.

Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*